Wielki Post 2021 – Rekolekcje

Wielki Post 2021

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne /14-17.03.2021/ 

Szczegółowy plan wkrótce 

1. W niedziele, 14 marca, mimo trudnej sytuacji rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, Kochani Parafianie! Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, porozmawiajcie o nich w domu i wśród znajomych, zaproście swoich bliskich i znajomych; uczyńmy rekolekcje czasem przejścia Jezusa Chrystusa przez nasze serca i naszą wspólnotę, nie odrzucajmy łaski spotkania ze swoim Zbawicielem; rekolekcje głosić będzie ksiądz Damian Skrzypek z parafii św. Ap. Piotra i Pawła  w Chojnowie. Prosimy o wsparcie rekolekcji modlitwą rodzinną i osobistą, o modlitwę prosimy także grupy parafialne!

W czasie liturgii:

         – przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele!

         – pamiętając o dystansie społecznym.

Nabożeństwa wielkopostne

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach, które wprowadzają nas w misterium męki i śmierci Chrystusa

       Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela godz. 16. 00

       Droga Krzyżowa – piątek o godz. 16.30

3. Zachęcamy do rozpoczęcia Wielkiego Postu z dobrym postanowieniem; proponujemy – udział w nabożeństwach wielkopostnych, wspólną modlitwę rodzinną, codzienne czytanie Pisma Św. przez 2 minuty, staranne przygotowanie się i dobre przeżycie sakramentu pokuty; gest miłosierdzia; pomyśl o osobistych umartwieniach i postanowieniach; wybierz 1 postanowienie, jasne i konkretne i walcz o jego wypełnienie.

Odpusty wielkopostne i jałmużna

4. W każdy piątek Wielkiego Postu za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w niedzielę Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

5. Miłosierdzie zbliża do Boga, uzdrawia relacje i gładzi grzech; przy ołtarzu pojawi się skarbona wielkopostna, zaproszenie do kierowania się miłością w naszych działaniach.

6. Jak zawsze szczególne w Wielkim Poście zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 – 7.00 i 16.00 – 17.00 oraz w sobotę i niedzielę o godz. 16.00 do 17.00.