11Cze2019

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO
W BOGATYNI 09. 06. 2019 R.

1. Na początek chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w festyn Parafialny. Ofiarodawcom fantów i sponsorom a przede wszystkim wam parafianom za obecność oraz za pomoc w organizacji. Lista ofiarodawców jest na tablicy ogłoszeń. Serdeczne Bóg zapłać.
2. Spowiedź przed bierzmowaniem w poniedziałek od 16.00. Bierzmowanie we wtorek o 17.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.
3. W związku z tym że jeszcze jeden ksiądz będzie pomagać od jutra w naszej parafii, zapraszamy do zamawiania intencji Mszalnych na nadchodzący tydzień. Od poniedziałku do czwartku są wolne rano intencje
4. Spotkania w nadchodzącym tygodniu: W poniedziałek 19.00 LSO próba przed bierzmowaniem. We wtorek schola parafialna godzina 16.00, Środa Odnowa w Duchu Świętym, W czwartek Krąg Biblijny, w piątek Schola dorosłych.
5. W piątek 14.06 zapraszamy na Uwielbienie z Siostrami Magdalenkami. Msza w piątek wyjątkowo
o 18.00 gdzie wygłoszą świadectwo i po Mszy Uwielbienie z muzyczną oprawą sióstr Magdalenek
z Lubania. Serdecznie zapraszamy.
6. W czwartek w naszej Parafii odbędzie się nabożeństwo fatimskie na które zapraszamy na godz. 17.00. Ks. Tomasz Piątkowski będzie na tej liturgii i jako nowo wyświęcony ksiądz udzieli nam błogosławieństwa. Natomiast 20.06 w Boże Ciało ks. Roman Charkot będzie pomagać na Parafii i także będzie udzielać błogosławieństwo jako nowo wyświęcony kapłan. Tradycyjnie w procesji udamy się do czterech ołtarzy. Procesja rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.30 w kościele parafialnym. Po procesji nie będzie już Mszy o 12.00 i 17.00. Za przygotowanie ołtarzy odpowiedzialne są następujące osoby i wspólnoty:
I OŁTARZ: W KOŚCIELE: Odnowa w Duchu Świętym i Róże Różańcowe
II OŁTARZ: UL. CHEŁMOŃSKIEGO: Liturgiczna Służba Ołtarza, Bractwo Św. Józefa p. Stanisława WIECZORKIEWICZ, mieszkańcy ulic
III OŁTARZ: UL. ZAMOYSKIEGO Z ALEJĄ ZESŁAŃCÓW SYBIRU: p. Eugeniusz KUBICA i p. Halina ŻELAZO Towarzystwo Przyjaciół WSD, Szafarze Nadzwyczajni Eucharystii, mieszkańcy ulic
IV OŁTARZ MARKOCICE: p. Wiesława JAKIEL oraz rodziny z Markocic i schola dziecięca
Przypominamy też o zbieranych ofiarach na kwiaty na Boże Ciało. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba do sypania kwiatków 19.06 na 18.00.
7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom z ulicy Zamoyskiego 28 i 30 ABCD oraz za ofiarę. W przyszłym tygodniu prosimy by kościół przygotowały rodziny z ulicy Zamoyskiego od 1-27 oraz Wyczółkowskiego 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26: 16,02 , 15,06 , 12,10. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ulicy Izerskiej, Jesiennej, Letniej, Sudeckiej, Wiosennej, Karkonoskiej oraz za złożoną ofiarę. Zapraszamy do sprzątania rodziny z ulicy Nadrzecznej i Leśnej.
8. Dziękujemy za wspieranie budowy naszej Świątyni zarówno modlitwą jak i składanymi ofiarami.
9. Pragniemy wszystkim Parafianom i gościom życzyć Bożego Błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej.