17Lis2018

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Bogatyni

    XXXIII   NIEDZIELA ZWYKŁA  18.XI. 2018

 1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę wypominkową, zmarli polecani w tegorocznych wypominkach będą uczestniczyć w owocach mszy św. Nowennowych odprawianych we środy, zapraszamy od lutego do tej formy modlitwy.
 2. Witamy w naszej Parafii ks. Diakona Tomasza i kleryka I roku Kacpra, którzy zachęcą nas do modlitwy w intencji powołań, można będzie również nabyć kalendarz cegiełkę na potrzeby naszego Seminarium.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcimy we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP, we czwartek św. Cecylii, w sobotę św. męczenników: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy,  w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. Z racji wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej składamy serdeczne podziękowania i życzenia Scholi dziecięco młodzieżowej, Scholi  dorosłych, osobom prowadzącym schole, Paniom Małgorzacie i Wiktorii Kochanowskim które podjęły trud nauki gry na organach w studium  Organistowskim w Legnicy.
 5. Dziękujemy za ofiary niedzieli inwestycyjnej na tacę zebrano 2526,5zł ofiar indywidualnych 2520 zł serdeczne Bóg zapłać za Waszą życzliwość.
 6. W niedzielę Chrystusa Króla zostaną poświęcone opłatki i od soboty 1.XII będą roznoszone do naszych domów. Ofiary opłatkowe zostaną przeznaczone na posadzkę kamienną  koszt tej inwestycji to prawie 100 tyś zł, w ubiegłym roku z ofiar opłatkowych zebrano 27 tyś zł. przeznaczone na prace budowlane. Dziękujemy osobom, które pomogą roznieść opłatki ciągle czekamy na kolejne chętne do pomocy osoby.
 7. Spotkania w nadchodzącym tygodniu: w Poniedziałek 7 klasa szkoły podstawowej o 16.00 we wtorek o  00 schola parafialna,  dzieci przygotowujące się do i komunii św. we wtorek 15.30. w Środę po mszy odnowa w Duchu Świętym, Czwartek Krąg Biblijny po Mszy, w Piątek LSO po Mszy  a w Sobotę o 11.00 Grupa młodzieży.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Słowiańskiej i Warszawskiej i za ofiarę  ze Słowiańskiej 100  zł.  za tydzień, prosimy o pomoc w sprzątaniu parafian z ul. Styki i Olgi Boznańskiej.  bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez parafian z ul.   za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu parafian z ul. Izerska, Jesienna, Letnia, Sudecka, Wiosenna i Karkonoska.   
 9. Jerycho Różańcowe w Parafii Apostołów Piotra i Pawła jako dziękczynienie w 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęcie – niedziela 18.11.2018 o godz. 18.00 a zakończy się w sobotę 24 listopada Mszą Świętą o godzinie 9.00. tego samego dnia o godzinie 10.00 zostanie odmówiony różaniec pod krzyżem pojednania Narodów na styku trzech granic.
 10. Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę 2.XII o godz.: 18.00 serdecznie zapraszam na plebanię.
 11. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych.
 12. Zbieramy kolejny raz odpady wosku, by je zamienić na nowe świece do kościoła. Serdecznie prosimy o pomoc. odpady można zostawiać w przedsionku kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. w dodatku legnickim mamy artykuł o obchodach 150 rocznicy Kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni, czy też o pobłogosławieniu Grobu dzieci utraconych w Olszynie. Lektura prasy katolickiej to uczenie się kościoła oraz podpatrywanie jak jeszcze lepiej można spełniać misję świadectwa wiary dla świata.
 14. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej modlitwy życzymy wielu łask bożych, opieki matki bożej, wstawiennictwa naszych św. patronów.