22Wrz2018

ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Parafia rzymskokatolicka św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni

 

 1. Spotkania w nadchodzącym tygodniu: W Poniedziałek kl. VII i VI godz. 16.00, We wtorek o godz. 15.45 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. o 00 Schola Parafialna ,  W Środę po Mszy Odnowa w Duchu Świętym, W Czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek po Mszy spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza także po Mszy w Piątek  spotkanie Scholi Dorosłych. w sobotę Spotkanie Młodzieżowej Oazy na 11.00.
 2. Parafia Piotra i Pawła i „Stowarzyszenie Zło dobrem zwyciężaj” zapraszają na pielgrzymkę do źródeł chrzcielnych: Kalisz, Licheń, Skulsk, Gniezno, Biskupin, Ostrów Lednicki i Świebodzin.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Krzeszowa Wspólnoty Żywego Różańca, 6X, zgłoszenia do przyszłej niedzieli koszt 45 zł, a także w Krzeszowie 7.X jest spotkanie dla dzieci z bardzo ciekawym programem.
 4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek bł. Władysława z gielniowa, we środę Św. Kosmę i Damiana, we czwartek św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława. w sobotę św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 5. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”, dary rzeczowe przydatne dla uczniów można składać w przedsionku kościoła, dołączając na karteczce dane darczyńcy.
 6. Nasza Parafia tak jak w roku ubiegłym organizuje wyjazd na Jarmark adwentowy w tym roku do Miśni do Niemiec 8 grudnia (2 sobota grudnia). Miśnia leży nad Łabą, ok. 26 km od Drezna. Słynie z produkcji wina oraz porcelany miśnieńskiej. Koszt wyjazdu 135 zł. W cenie przejazdy, przewodnik i ubezpieczenie. Liczba miejsc jest ograniczona. Mamy już ponad połowę autokaru zapraszamy do zapisów w zakrystii kancelarii. Zostało tylko kilkanaście miejsc.
 7. Firma Green Office Ecologie przeprowadza zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, uzyskane środki z utylizacji tego sprzętu będą wykorzystane na pomoc misjom świętym. Zużyty sprzęt można przynosić do przedsionka kościoła do 3 października.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ul. Matejki, Szymanowskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Różyckiego, Komedy – Trzcińskiego, Chopina. i za złożoną ofiarę. Za tydzień, prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Malczewskiego i Chełmońskiego.  Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Wąskiej. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Górnej
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 10. Parafialny Zespół Caritas informuje że Caritas Diecezji Legnickiej utworzył dla Państwa Marioli i Krzysztofa poszkodowanym w pożarze ich domostwa konto nr 57 1600 1156 1000 0017 z dopiskiem Mariola i Krzysztof- Bogatynia, na to konto można przekazywać środki na budowę nowego domu.
 11. Naszym Parafianom, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, wstawiennictwa naszych św. patronów: św. Maksymiliana,  św. Urszuli, św. Karola, św. Faustyny i św. Jana Pawła II, bł Ruperta.