23Mar2019

Ogłoszenia Duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Bogatyni

    III    NIEDZIELA   WIELKIEGO POSTU
24. 03.2019 R.

 1. Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu Narodowy dzień Pamięci o Polakach ratujących Żydów podczas okupacji

 

 1. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki, w kościele parafialnym o 16.30, w Markocicach przed Mszą św.

 

 1. W każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.00, podczas tego nabożeństwa są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszamy

 

 

 1. Spotkania w nadchodzącym tygodniu: w poniedziałek swoje spotkanie będzie miała klasa 6 szkoły podstawowej o 16.00. We Wtorek o 15.30  spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. a o 16.00 schola dziecięca, Również we wtorek spotkanie Rady Parafialnej o godz.:19.00, w Środę Odnowa w Duchu Świętym a w  czwartek Krąg Biblijny, w piątek po Mszy  Szczególnie serdecznie i gorąco pragniemy zaprosić do udziału w modlitwach Triduum Paschalnego poprzez śpiew. Próby we wtorki o 18.00 ponadto próby scholi dorosłych w piątki o 18.00.

 

 1. Trwają nauki przedmałżeńskie: spotkania w soboty. w parafii Św. Ap. Piotra i Pawła o godz.: 19.00
 2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez parafian z ulicy Słowiańskiej i Warszawskiej i za ofiarę  130 zł na sprzątanie i na kwiaty do Bożego Grobu. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła,  rodziny z ulicy Styki i Olgi Boznańskiej.  Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul.  Kolejowej blok nr 4. oraz za złożoną ofiarę. Zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Górskiej.

 

 1. Bogu niech będą dzięki za posuwające się prace budowlane przy naszym kościele, dziękujemy za ofiary na budowę niedzieli  inwestycyjnej na tacę  zebrano 2238 zł, ofiary indywidualne 3100 zł. Na misję do puszek zebrano 710 zł za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać, w najbliższym czasie będzie dostarczony kamień na schody prezbiterium, prace przy prezbiterium będą uzależnione od pogody, gdyż równocześnie będzie  kontynuowane ocieplanie i tynkowanie  kościoła.

 

 1. Tak jak w latach ubiegłych, można składać Pity do rozliczenia 1% dla Caritas parafialnego na dzieła jakie prowadzi w naszej Parafii i mieście. Dziękujemy za okazaną dobroć niech Pan Bóg wam błogosławi. Złożone Pity można odbierać w zakrystii.

 

 

 1. Rodzice, ministranci i lektorzy częstują pysznym ciastem, dziękujemy za  pomoc w pokryciu kosztów  wyjazdów wspólnotowych  i strojów liturgicznych.  Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. W poniedziałek Święto Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości życia po Mszy św. wieczornej okazja do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Zapoznajmy się z tą inicjatywą na stronach Duchowej Adopcji.

 

 1. Zapraszamy do modlitwy, w tym tygodniu są wolne intencje Mszy św. w poniedzielek i czwartek o 7.00 i 17.00 , w pozostałe dni codzienne Eucharystie ranne nie mają intencji.

 

 1. Za tydzień przechodzimy na czas letni, śpimy o godzinę krócej.

 

 1. Na nadchodzący tydzień wszystkim Parafianom, a także Gościom życzymy wszelkiego dobra. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, chorych otaczamy naszą modlitwą,a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.