Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

18 października 2020 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej, nabożeństwa codziennie o godz. 16.30.

2. Ze względu na zaistniałą sytuację i obostrzenia zostają wstrzymane spotkania grup. Również, dlatego zaczniemy wcześniej niż zwykle roznosić opłatki do naszych domów już od poniedziałku. W tym roku ofiary chcemy przekazać na spłatę części długów, które mamy przez okres pandemiczny oraz poprzez prace związane z budową.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. ul. Wyczółkowskiego 2 – 26 oraz złożoną ofiarę 485 zł. Za tydzień, prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Wyczółkowskiego 32 – 42. Dziękujemy także za posprzątanie kaplicy w Markocicach Parafianom z ul. Wąskiej. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ul. Górnej.

4. Bóg zapłać za składane ofiary na budowę naszej świątyni ofiary z niedzieli inwestycyjnej wynosiły: taca – 2265 i ofiary indywidualne – 2410 zł.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

6. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych w tegorocznych wypominkach, można w kościele zaopatrzyć się w karty wypominkowe. Bóg zapłać za składane Ofiary. Harmonogram wymieniony jest na kartkach.

7. Biskup Legnicki Przypomina, że zwolnienie z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych pozostaje aktualne tylko wobec osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.). Ponadto według najnowszych wskazań nasza parafia znajduje się w strefie żółtej – 1 osoba na 4m2, a więc w nasz Kościół może pomieścić 212 osób, czyli nic nie zmienia w liczbie uczestniczących podczas Mszy Świętej, Markocice 38 osób co także nie wpływa na ograniczenia. Należy zwrócić uwagę na punkt odnoszący się dnia 1 listopada: proszę zrezygnować z Mszy świętych celebrowanych na cmentarzach oraz wszelkich procesji w dniu 1 listopada br., a zamiast tego zaprosić wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych tego dnia w kościołach. Intencja Mszy Świętej, która miała być sprawowana na cmentarzu, będzie odprawiona o godz. 12.00. Wierni powinni indywidualnie nawiedzać cmentarze nie tylko w uroczystość Wszystkich Świętych, ale przede wszystkim w tych dniach, kiedy można uzyskać odpust za zmarłych – od 1 do 8 listopada.

8. Naszym Parafianom, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, wstawiennictwa naszego św. patrona.