Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji obchodów św. Krzysztofa nastąpi poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Św., przy poświęceniu pojazdów możemy złożyć ofiarę na MIVA Polska – dla misjonarzy.
 2. Tak jak było zapowiadane dzisiejsza niedziela jest również obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Przy wyjściu z Kościoła możemy złożyć do puszki ofiary, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
 3. W Środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.40, w piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.40.
 4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom z ul. Wyczółkowskiego nry 19 – 29 za złożenie ofiary w kwocie 356 zł. W przyszłym tygodniu prosimy by kościół przygotowały rodziny z ul. Słowiańskiej i Warszawskiej. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Kolejowej i Kopernika. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Kolejowej blok nr 4. 
 5. Od czwartku 29 lipca rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. W związku z tym zapraszamy i zachęcamy do udziału w grupie duchowego uczestnictwa wszystkich naszych parafian. Będziemy spotykali się codziennie do piątku 6 sierpnia rozpoczynając Mszą Świętą i zaraz po niej łączyć się będziemy z pątnikami.
 6. 14 sierpnia o godz.:  17.00 sprawowana będzie Msza Święta Odpustowa ku czci św. Maksymiliana, której przewodniczył będzie i wygłosi homilię ks. prałat, kanclerz LKB Józef Lisowski. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię wszystkich Parafian i Grupy parafialne. Prosimy Bractwo św. Józefa o przyjście w strojach galowych.
 7. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na figurę MB Fatimskiej – Różom Różańcowym, TP WSD DL, Margaretkom osobom indywidualnym w łącznej kwocie 1000 zł.
 8. Obecnie sprawy kancelaryjne załatwiane są bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej we wtorek i czwartek /proszę podejść do zakrystii/.
 9. Trwają prace budowlano-remontowe przy kościele parafialnym, w minionym tygodniu dokończyliśmy niwelowanie terenu, przygotowujemy drugą część dachu do docieplenia i wylania betonu oraz chcemy wysypać kamień koło dzwonnicy aby utworzyć przejście. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie modlitwy i składane ofiary.
 10. W przyszłą sobotę tj. 31 lipca oraz 7 sierpnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.
 11. Naszym parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych na kolejny tydzień.