Ogłoszenia duszpasterskie

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 maja 2020 r.

 

    1) Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i rozpoczyna się Okres Zwykły.

    2) Do przyszłej niedzieli włącznie trwają jeszcze nabożeństwa majowe o godz. 16:30 oraz Nowenna przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

    3) Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom z ul. Malczewskiego i Chełmońskiego.  W przyszłym tygodniu prosimy by kościół przygotowały rodziny z ul. Zamoyskiego nry 1-27 parzyste i nieparzyste.  Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy w Markocicach przez Parafian z ul. Dąbrowskiego w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Grottgera.

    4) Dziękujemy za wspieranie parafii i budowy naszej Świątyni zarówno modlitwą jak i składanymi ofiarami w tym trudnym czasie

    5) Pragniemy wszystkim Parafianom i gościom życzyć Bożego Błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

    6)  Według nowych wytycznych od niedzieli 17 maja 2020 zwiększa się liczba osób, które mogą brać udział we Mszy Świętej w Kościele. Decyzją Rozporządzenia Rady Ministrów podczas sprawowanej Mszy Świętej może jednocześnie przebywać 1 osoba na 10 m². Nasz Kościół parafialny liczy 868 m² = 87 osób. Zostały też wyznaczone strefy bezpieczne w ławkach w całym Kościele.

FUNKCJONOWANIE PARAFII PODCZAS EPIDEMII (OBOWIĄZUJE AŻ DO ODWOŁANIA)

MSZE ŚWIĘTE – PORZĄDEK POZOSTAJE NIEZMIENIONY

NABOŻEŃSTWA – WSZYSTKIE ZOSTAJĄ ODWOŁANE

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU – JAKO INDYWIDUALNA PRAKTYKA: OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU GODZ. 6.30 – 7.00 ORAZ GODZ. 16.00 – 17.00, SOBOTA I NIEDZIELA  GODZ. 16.00 – 17.00

KANCELARIA PARAFIALNA – SPRAWY KANCELARYJNE ZAŁATWIAMY PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM LUB E-MAIL.

ODWIEDZINY CHORYCH – TYLKO NA ZGŁOSZENIE

Ze względu na panującą epidemię jesteśmy zmuszeni dla dobra wiernych odwołać:

–  wszelkie spotkania grup i wspólnot parafialnych

NA MSZY ŚW. PIERWSZEŃSTWO UDZIAŁU POZOSTAWIAMY TYM WIERNYM, KTÓRZY OFIAROWALI INTENCJĘ MSZY ŚW.

PRASĘ KATOLICKĄ – MOŻNA ZAKUPIĆ W NIEDZIELE ORAZ W TYGODNIU.

 WYRAŻAMY PODZIĘKOWANIE ZA WSZYSTKIE OFIARY SKŁADANE W KOPERTACH I POPRZEZ KONTO BANKOWE NA CELE PARAFIALNE.

 Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski oraz władz państwowych zachęcamy, aby w czasie zagrożenia epidemicznego korzystać z możliwości udziału we Mszy św. i nabożeństwach poprzez transmisje telewizyjne i radiowe nie tylko w niedziele ale i w tygodniu.

Dla ważności takiego udziału wymagana jest transmisja „na żywo”.

 

ANEKS DO OGŁOSZEŃ Z 15 MARCA br.

Drodzy Parafianie, ochrona przed pandemią powoduje wciąż nowe niedogodności dnia codziennego, które dotyczą także duchowego życia naszej Wspólnoty. Biskup Legnicki wydał nowe zarządzenie, w którym m.in. ogranicza do minimum wspólne praktyki pobożne w świątyniach naszej diecezji. Dlatego aż do odwołania nie będą odprawiane wspólne nabożeństwa Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Nie likwidujemy zaś (na razie) indywidualnej możliwości adoracji Najśw. Sakramentu

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU GODZ. 6.30 – 7.00 ORAZ GODZ. 16.00 – 17.00, SOBOTA I NIEDZIELA  GODZ. 16.00 – 17.00

Bez zmian pozostają też godziny odprawianych Mszy św., na które zapraszamy zwłaszcza tych, którzy ofiarowali intencje.