piątek, 22 września, 2023
Bez kategorii

ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA NARODZENIA PAŃSKIEGO

Cóż masz, niebo nad ziemiany? Bóg porzucił szczęście Swoje
Wszedł między lud ukochany, dzieląc z nim trudy i znoje;
Nie mało cierpiał, nie mało,żeśmy byli winni sami,
A Słowo Ciałem się stało 
i mieszkało między nami.

Drodzy Parafianie, Goście i Sympatycy naszej Parafii.

        W Jezusie narodzonym z Dziewicy Maryi w Betlejem przychodzi do nas Bóg, aby nas zbawić. Ta nowina ogłoszona została nie tylko przed dwoma tysiącami lat pasterzom na polach wokół Betlejem, ale jest ona głoszona nam wszystkim w Kościele.

         Bóg dzisiaj wchodzi w ten świat, nasze życie, w życie naszych rodzin, w życie naszej parafii, naszej ziemi bogatyńskiej i przynosi nam zbawienie. Jest Emmanuelem – Bogiem z nami, dlatego w tym Dzieciątku położonym na sianie w Żłobie objawia jako Bóg bliski, jeden z nas. Niech ta radosna nowina dotrze do naszych serc i umysłów, abyśmy potrafili odkryć radość, której nie są w stanie przyćmić żadne radości tego świata.

      Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Wam wszystkim, drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła, aby ten czas pozwolił Wam odkryć i na nowo przeżyć prawdę, że Bóg jest blisko nas, obecny w naszym życiu, nierzadko mającym kształt szarej codzienności. On jest i kocha! Niech więc Wszystko stanie się nowe, pełne sensu, zbawione!

       Na święta Narodzenia Pańskiego, Nowy Rok i każdą następną chwilę życia, życzymy Wam pokoju duszy zawierzenia Bogu wszelkich spraw, jedności wiary, braterstwa i solidarności!

Z pamięcią w modlitwie
ks. Piotr Kutkiewicz – proboszcz
ks. Łukasz Świerniak – wikariusz