sobota, 20 lipca, 2024
Wydarzenia

Orszak Trzech Króli 06.01.2019

Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą św. o godz.: 12.00 w dwóch Świątyniach w Bogatyni w Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz w Parafii Apostołów Piotra i Pawła. W Maksymilianie liturgii przewodniczyli Ks. Bartosz Och i Ks. Tomasz Metelica. Następnie o 12.45 wyszliśmy z kościoła i ul. Zesłańców Sybiru i ul. Chopina dojszliśmy do Parku Jana Pawła II tam na nas oczekiwała Św. Rodzina i Orszak Parafii św. Ap. Piotra i Pawła. Modlitwę śpiewu prowadziła Reprezentacyjna Orkiestra Elektrowni Turów.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo bo było nas w tym roku o wiele więcej niż w latach poprzednich.
Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Bogatyni są wdzięczni za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Ulicznych Jasełek pragną złożyć podziękowania:
– Biskupowi Legnickiemu Zbigniewowi Kiernikowskiemu oraz ks. Dziekanowi Ryszardowi Trzósło za objęcie Honorowego Patronatu nad całą uroczystością, wsparcie modlitewne i duchową łączność.
– Urzędowi Miasta Bogatynia i Gminy.
– Parafialnemu chórowi
– SZKOŁOM PODSTAWOWYM: NR 1, 3, 4
PRZEDSZKOLA: NR 4, 5, 6 ORAZ NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
– Paniom Katechetkom i Nauczycielom.
– Policji Straży Miejskiej i OSP za zabezpieczenie trasy i zapewnienie bezpiecznego przebiegu uroczystości.
– Panu Organiście za prowadzenie śpiewu i oprawę muzyczną.
– Parafialnej LSO za pomoc
WSZYSTKIM PARAFIANOM I PRZYBYŁYM GOŚCIOM Z KAJU I Z ZAGRANICY, za wspólną modlitwę, okazane świadectwo wiary i czynny udział w Orszaku Trzech Króli w Bogatyni oraz w Eucharystii.
WSZYSTKIM, KTORZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB ŁĄCZYLI SIĘ Z ORSZAKOWYMI OBCHODAMI OBJAWIENIA PAŃSKIEGO NIECH BŁOGOSŁAWI DZIECIĄTKO JEZUS NA KAŻBYM KROKU, NA KAŻDYM MIEJSCU I O KAŻDEJ PORZE A. D. 2019