sobota, 15 czerwca, 2024
Wydarzenia

Pasterka A.D. 2022

     Cicha noc, święta noc, narodzony Boży Syn… W tę świętą noc – 24 grudnia 2022 roku, o godz. 22.00 /także 22.00 Markocice/ i 24.00 – bardzo licznie zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele, by świętować przyjście na świat Zbawiciela.. 

      Punktualnie chociaż o różnych godzinach rozpoczęła się uroczysta Pasterka, której przewodniczył ks. Piotr Kutkiewicz – proboszcz naszej parafii oraz koncelebrował ks. Łukasz Świerniak wikariusz. Podczas procesyjnego wejścia zostało wniesione dzieciątko Jezus oraz przez Pana Burmistrza światełko betlejemskie. W swojej homilii ks. proboszcz przekazał nam radosną nowinę, że Chrystus się narodził…, który właśnie tej nocy przyszedł do każdego z nas, jako małe dziecko. Czy w naszym sercu znalazł godne mieszkanie?

      Na koniec Eucharystii ks. Proboszcz podziękował wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie do świąt: scholi parafialneej wraz z panem organistą – za oprawę muzyczną; paniom  kościelnym i panu kościelnemu – za pomoc, paniom i panom, którzy aktywnie włączyli się w dekorowanie świątyni.

   Uroczystą Pasterkę zakończyły życzenia naszych duszpasterzy oraz błogosławieństwo na czas Świąt Bożego Narodzenia.