sobota, 20 lipca, 2024
Wydarzenia

Urodziny św. Jana Pawła II

W dniu urodzin św. Jana Pawła II odbył się na terenie naszego miasta Marsz Papieski. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Panią Elżbietę Brożek – katechetkę ze SP nr. 4. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele ze szkół należących do miasta i gminy Bogatynia. Szkołę Podstawową nr. 3 leżącą na terenie naszej parafii reprezentowała grupa uczniów pod opieką katechetów Pani Anny Szubert i ks. Łukasza Świerniaka. Podczas przemarszu ulicami naszego miasta śpiewano ulubione utwory Papieża Polaka oraz słuchano nagrań z Jego najważniejszymi przemówieniami. Po dotarciu uczestników pod pomnik papieża odbyła się okolicznościowa modlitwa którą poprowadził ks. Ryszard Trósło – dziekan dekanatu Bogatynia. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Wojciech Dobrołowicz podziękował wszystkim za przybycie podkreślając doniosłą rolę jaką św. Jan Paweł II wniósł w najnowszą historię Polski. Zwieńczeniem spotkania były wspólne gry i zabawy uczestników zakończone poczęstunkiem.