sobota, 18 maja, 2024
Zaproszenia

USTANOWIENIE BRACTWA ŚWIĘTEGO JÓZEFA 24.03.2019

Od września 16 mężczyzn przygotowało się poprzez spotkania formacyjne do tego aby zawiązać wspólnotę Bractwa św. Józefa.
Już w najbliższą niedzielę 24.03 na Mszy o 10.30 mężczyźni będą uczestniczyć w uroczystości włączenia do Bractwa razem z przyjęciem strojów.
Bractwo zostało powołane do życia 19 marca 1669 roku w Krzeszowie przez opata Bernarda Rose i uzyskało zatwierdzenie przez papieża Klemensa IX. Zyskało popularność nie tylko w Krzeszowie i na Śląsku ale także w Europie. Gdy Śląsk włączono do Prus przystąpiono do likwidacji zakonów i prześladowania katolików. W uroczystości świętego Józefa dnia 19 marca 1995 roku Biskup Legnicki erygował Bractwo świętego Józefa z siedzibą w Krzeszowie. Opiekę duszpasterską pełnił ks. infułat Władysław Bochnak.

Celem Bractwa jest rozwijać cześć do św. Józefa i naśladowania jego życia, bronienie godności człowieka i stawanie w obronie życia od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci, niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej, materialnej i moralnej, wspieranie kościoła w wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu Ewangelii, poznawanie i wprowadzanie w życie nauki społecznej kościoła, troska o sanktuarium świętego Józefa w Krzeszowie.

Bractwo wspiera parafię swoją modlitwą, materialnie oraz podejmuje różne prace na rzecz parafii w zależności od potrzeb. Między innymi w okresie przygotowania do Świąt Wielkanocnych, Świąt Bożego Narodzenia, Bożego Ciała, jak również przy innych okazjach.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 19.00  odbywaja się spotkania formacyjne.