sobota, 15 czerwca, 2024
Wydarzenia

W Wielki Piątek ulicami Bogatyni przeszła Droga Krzyżowa 2024

 Kolekny już raz  w Wielki Piątek, ulicami Bogatyni przeszli wierni odprawiający Drogę Krzyżową. Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego, a zakończyło, w kościele św. Ap. Piotra i Pawła.

Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta i gminy wzięło dziś udział w Drodze krzyżowej ulicami naszego miasta. Nabożeństwo odbyło się o godz. 15.00 rozpoczynając Koronką do Bożego Miłosierdzia. Podczas Drogi krzyżowej w niesienie krzyża włączyli się mieszkańcy oraz przedstawiciele grup parafialnych i zawodowych. Nad przebiegiem i porządkiem Drogi krzyżowej czuwała Policja i Straż Miejska. Droga Krzyżowa ofiarowana była w intencji naszych rodzin, nas samych, Miasta i Gminy Bogatynia. Dziękujemy wszystkim za wspólne podążanie śladami Jezusa Chrystusa, za danie świadectwa . Niech Pan z wysokości krzyża spojrzy na nasze parafie i odnowi oblicze ziemi!

Udział w nabożeństwie wzięli: ks. dziekan Ryszard Trzósło, ks. wicedziekan Piotr Kutkiewicz – prowadzący rozważania, ks. wikariusze: ks. Tomasz Bunikowski, ks. Łukasz Świerniak, wierni parafia św. Ap. Piotra i Pawła, św. Maksymiliana Marii Kolbego, parafianie z innych kościołów Dekanatu Bogatynia.