sobota, 20 lipca, 2024
AktualnościBez kategoriiInformacje ParafiaIntencjeKancelariaKontaktParafiaPatronPielgrzymkiPielgrzymki - WycieczkiPisma KuriaRekolekcje Wieli PostSakramentyWażne PismaWspólnotyWydarzeniaZaproszenia

30. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończona!

Zakończyła się 30 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka z Legnicy na Jasną Górę. 30 lipca z Katedry w drogę wybrało się około 500 pielgrzymów z różnych stron diecezji.  W ciągu 10 dni przez pątniczy szlak przewinęło się około 700 osób. Na Jasną Górę wędrowało też 16 księży, 4 siostry zakonne i 7 kleryków. Cieszymy się, że w pątniczym szlaku pielgrzymowali także nasi Parafianie, którzy podjęli trud wcześniej i szli 17 dni ze Zgorzelca do Pani Jasnogórskiej.

Na ostatnim etapie z Kawodrzy na Jasną Górę pielgrzymom towarzyszył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, który odwiedził każdą z 9 grup. 

Po powitaniu na szczycie jasnogórskim o godz. 13.00 w Bazylice rozpoczęła się uroczysta Msza święta dziękczynna na zakończenie 30. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę. Eucharystii w intencji wszystkich pielgrzymów przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski z udziałem ponad 40. księży wśród których obecni byli także byli przewodnicy: ks. Marian Kopko i ks. Mariusz Majewski. Warto dodać, iż Mszę św. Biskup legnicki sprawował w dniu swoich 65. urodzin.