sobota, 20 lipca, 2024
AktualnościBez kategoriiInformacje ParafiaIntencjeKancelariaKontaktParafiaPatronPielgrzymkiPielgrzymki - WycieczkiPisma KuriaRekolekcje Wieli PostSakramentyWażne PismaWspólnotyWydarzeniaZaproszenia

Pożegnanie ks. dra Piotra Karpińskiego, Rocznica I Komunii Świętej i Procesja Bożego Ciała w naszej parafii – 16 czerwca 2022 roku

Uroczystość Bożego Ciała to dzień dziękczynienia. 16 czerwca br. dziękowaliśmy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, za bezcenny dar Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Wyrażaliśmy nasze dziękczynienie nie tylko modlitwą, śpiewem pieśni, uczestnictwem w procesji, ale przede wszystkim umiłowaniem Chrystusa w Eucharystii i przyjmowaniem Go do naszych serc.

W tym roku dziękowaliśmy Panu Bogu także za trzy lata posługi Księdza Piotra, który już za kilka chwil posługiwał będzie w parafii Świerzawa. Do tego Święta włączyły się dzieci, które w zeszłym roku przyjęły do swego serca Pana Jezusa, a dziś dziękowały za ten wielki dar.

Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszyła Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Wyczółkowskiego, Chełmońskiego, Al. Zesłańców Sybiru, Dąbrowskiego i Główną. W orszaku procesyjnym uczestniczyły także dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała: scholi, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i sypiącym kwiaty, policji, niosącym baldachim, chorągwie, Matkę Bożą Fatimską. Szczególnie dziękujemy tym, którzy pracowali się przy budowie ołtarzy, pięknie je przystroili oraz zatroszczyli się o kwiaty na ołtarze. Bóg zapłać wszystkim, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji, jak również wszystkim za pobożny udział w procesji, dając wyraz swojej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.