sobota, 15 czerwca, 2024
AktualnościBez kategoriiInformacje ParafiaIntencjeKancelariaKontaktParafiaPatronPielgrzymkiPielgrzymki - WycieczkiPisma KuriaRekolekcje Wieli PostSakramentyWażne PismaWspólnotyWydarzeniaZaproszenia

POLSKO-CZESKA PIELGRZYMKA DO HEJNIC 2022

W sobotę 30.04.2022 r. po raz 7 wyruszyła z Bogatyni Polsko-Czeska pielgrzymka do Hejnic.

Duchowym opiekunem pątników był. Ks. Ryszard Trzósło, dziekan Bogatyni, którego wspierał proboszcz z Frydlantu ks. Artur Ściana. Pielgrzymi pokonali trasę 23 km z Bogatyni do Bazyliki Nawiedzenia Matki Bożej w Hejnicach w Dolinie Smedy. Trasa wiodła przez Markocice po polskiej stronie a po czeskiej przez Heřmanice, Dětřichov, Frýdlant, Raspenavę i Hejnice. Z modlitwą i śpiewem, wśród pięknych pejzaży Pogórza Izerskiego.

Zwieńczeniem pielgrzymowania była uroczysta Eucharystia w bazylice o godz. 15.00, której przewodniczył ks. dziekan Ryszard Trzósło, a koncelebrowali ks. Pavel Andrš – kustosz sanktuarium i proboszcz parafii Hejnice, ks. Artur Ściana, proboszcz parafii we Frydlancie, ks. Piotr Kutkiewicz proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni oraz ks. Tomasz Bunikowski, który wygłosił homilię.

Pielgrzymkę pod hasłem „Oto Matka twoja” zorganizowało Stowarzyszenie „Zło dobrem zwyciężaj” pod kierunkiem pani Doroty Jasińskiej. Dziękujemy organizatorom i wszystkim pielgrzymom i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną pielgrzymkę.

źródło: Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w w Bogatyni