sobota, 20 lipca, 2024
AktualnościBez kategoriiInformacje ParafiaIntencjeKancelariaKontaktParafiaPatronPielgrzymkiPielgrzymki - WycieczkiPisma KuriaRekolekcje Wieli PostSakramentyWażne PismaWspólnotyWydarzeniaZaproszenia

Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii – 8 maja 2022

„Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego.”

8 maja 2022 roku w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. Uroczystości te były poprzedzone Sakramentem Pokuty, do którego dzieci przystępowały z pokorą i wielką tremą dzień wcześniej.

Uroczystości rozpoczynały się przed wejściem do parafialnego kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Piotr Kutkiewicz przywitał i pobłogosławił dzieci, oraz zebranych gości. Następnie błogosławieństwa udzielili rodzice.
Dzieci starały się pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyć w całej Eucharystii. Moment, w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię Świętą – poważne, skupione, był niezwykle wzruszający, a jednocześnie radosny.

Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w kazanie, by chwilę później dostojnie kroczyć w orszaku z darami ołtarza.  Po uroczystej Mszy Świętej, dzieci otrzymały pamiątkowy obrazek.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbyła się pod przewodnictwem księdza proboszcza Piotra Kutkiewicza, a przygotowane zostało  przez księdza dra Piotra Karpińskiego, panią katechetkę Anię, scholę i rodziców dzieci komunijnych.  Będzie ono  dla wszystkich  niezapomnianym przeżyciem.

Pierwszy tydzień po uroczystościach komunijnych jest tzw. białym tygodniem, w czasie którego dzieci uczestniczą w Eucharystii.