sobota, 20 lipca, 2024
PielgrzymkiZaproszenia

Informacja – PIELGRZYMKA LOTNICZA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA

W związku z niestabilną sytuacją w Europie związaną z zachorowaniem na  Covid-1 a co za tym idzie z nieprzewidywalnymi  ograniczeniami co do transportu lotniczego i dostępnością atrakcji turystycznych, a przede wszystkim mają na uwadze przede wszystkim Państwa bezpieczeństwo pojęliśmy decyzję o odwołani pielgrzymki lotniczej do Fatimy zaplanowanej na kwiecień 2021 rok.

Zgodnie Ustawę z dnia 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, podejmujemy kroki dotyczące zwrotu wpłaconych kwot zgodnie z podpisaną ustawą przez Pana Prezydenta.

Zgodnie z powyższą ustawą kwoty wpłacone przelewem będą zwracane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Turystyczny. W tym celu należy na stronie https://tfg.ufg.pl   zalogować się jako obywatel.

Aby to zrobić należy posiadać profil zaufany, który można uzyskać po zalogowaniu się na niektóre konta bankowe, lub przez portal https://pz.gov.pl/pz/register  – proszę pamiętać  aby aktywować profil założony przez portal należy udać się do ZUS, Urzędu Skarbowego lub Urząd Miasta Legnica . W przypadku założenia profilu przez bank  –  nie ma takiej konieczności.

Po dokonaniu rejestracji  UFG będzie można złożyć wniosek o zwrot wpłacanych kwot przelewem. Przypuszczalna data przyjmowania wniosków z zwrot wpłaconych pieniędzy przelewem 01.10.2020

Z ustaw  wynika, iż wniosek taki musi złożyć Organizator i Uczestnik imprezy i po weryfikacji zgodności złożonych wniosków kwoty będą zwracane.

Dlatego prosimy Państwa o przekazanie numeru pesel i  nr konta do zwrotów   niezbędnego  do składania wniosków a my przekażemy Państwu wszystkie niezbędne informacje, które są potrzebne do uzupełnienia wniosku aby były one zgodne.

Dlatego prosimy o szybkie przekazanie powyższych informacji, gdyż my jako Organizator musimy przedstawić jeden plik zbiorczy po otrzymaniu informacji od wszystkich uczestników.

Kwoty wpłacane gotówką –   osoby które dokonały wpłaty gotówką prosimy o kontakt z biurem w celu uzupełnienia dokumentacji  i wybranie formy zwrotu. Zwroty wg ustawy będą dokonywane w pierwszym tygodniu listopada.

Osoby, które dokonał wpłat mieszanych, czyli przelewem i gotówką: kwota wpłacona przelewem będzie zwracana przez UFG a wpłaty gotówkowe w biurze.