niedziela, 21 kwietnia, 2024
Wydarzenia

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY 2019

W słoneczną niedzielę, 15 września bogatyńskimi ulicami przeszedł trzeci „Marsz dla Życia i Rodziny” organizowany przez bogatyńskie parafie oraz stowarzyszenie „Zło dobrem zwyciężaj”. Hasło tegorocznego marszu, którego partnerem były między innymi Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Bogatyni brzmiało „Rodzina wolna od uzależnień”.

Marsz miał początek w dwóch miejscach – w Parafii św. Ap. Piotra i Pawła oraz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po Mszy o godz. 12.00 wierni uformowali dwie grupy i zaopatrzeni w transparenty, sztandary balony i wiatraczki – pod eskortą policji – w barwnych korowodach ruszyli ulicami miasta aby spotkać się na placu byłego dworca PKS. Stąd połączone przeszły na stadion OSiR przy ul. Sportowej aby rozpocząć rodzinny piknik.

Na początek przygotowano stoisko z ciepłą grochówką, pysznymi ciastami, kawą, herbatą i napojami oraz oddzielne z popkornem. Mimo iż oba stoiska były oblegane do końca imprezy, dla nikogo nie zabrakło.

Biesiadowanie umilił uczestnikom występ zespołu „Jubilaci”, który wykonał kilka piosenek ze swojego bogatego repertuaru, po czym wciągnął do wspólnego śpiewu widownię. Śpiew przy dźwiękach akordeonu sprawił uczestnikom, zwłaszcza starszym, wiele radości.

Dla młodszych uczestników główną atrakcją były stanowiska i animacje przygotowane przez bogatyńskie Stowarzyszenie KLANZA. Kilkanaście punktów do zabaw sprawnościowych, gier zespołowych, konstruowania, rzucania do celu, malowania twarzy, strzelania z łuku, puszczania olbrzymich baniek mydlanych i inne przyciągały całe rodziny do wspólnych zabaw i wzajemnej konkurencji. Pierwszorzędna integracja.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się obecność bogatyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej – najpierw wozu bojowego, przy którym chętnie fotografowały się dzieci, a potem pokaz tresury trzech cudownych psów ratowniczych.

Swój punkt konsultacyjny miał Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie, w którym można było pobrać broszury dotyczące tematyki uzależnień oraz porozmawiać z terapeutą.

Pragniemy serdecznie podziękować partnerom:
– Ośrodkowi Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Bogatyni
– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
– Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Bogatyni
– Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni
za wsparcie przedsięwzięcia, którego głównym celem jest promowanie życia i wartości rodzinnych, natomiast uczestników tegorocznego marszu i wszystkich chętnych zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w 21 czerwca 2020 roku.

Organizatorzy