sobota, 15 czerwca, 2024
Wydarzenia

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

       9 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Bezpośrednie przygotowanie do tej Uroczystości trwało rok i obejmowało wiele wydarzeń pod przewodnictwem ks. dra Piotra Karpińskiego i pani katechetki Ani.

     Sam dzień pierwszej Komunii został poprzedzony licznymi przygotowaniami oraz próbami. Dużą pomoc okazali Rodzice dzieci, służąc swoją modlitwą oraz zaangażowaniem podczas prób jak również samej uroczystości w kościele. Do Komunii w trzech grupach, przystąpiło 46 dzieci.

     Eucharystia rozpoczęła się o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Mszy przewodniczył ks. proboszcz Piotr Kutkiewicz. Liturgię w kościele ubogaciła nasza schola parafialna. 

     Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji I Komunii. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ks. wikariusza dra Piotra Karpińskiego oraz pani katechetki Ani. Wszystko po to, by dzieci mogły jak najlepiej przeżyć najważniejsze i pierwsze spotkanie z Chrystusem pod postacią Chleba. Dziękujemy też wszystkim, którzy całe przygotowanie wspierali modlitwą.