sobota, 20 lipca, 2024
Wydarzenia

Spotkanie LSO w Krzeszowie

W sobotę 30 września  Służba Liturgiczna z naszej parafii pod opieką ks. Łukasza pielgrzymowała do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Razem z przeszło trzystoma ministrantami, lektorami i ceremoniarzami spotkał się ks. Jakub Bratczak, znany ksiądz raper, który podzielił się swoim świadectwem kapłańskiego życia, opowiadając o ewangelizacji przez Hip-Hop. Uroczystej Liturgii przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, który w homilii zachęcał do odnajdywania radości Służby Bożej. Ceremoniarz z naszej parafii Mateusz Grudziński został poproszony ,aby w czasie tej uroczystej Mszy św. pełnił służbę chorążego sztandaru LSO – Diecezji Legnickiej co stało siędla całej naszej grupy powodem do wielkiej dumy. Po wspólnym posiłku i obejrzeniu krzeszowskiej bazyliki, grupa powróciła szczęśliwie do Bogatyni.