sobota, 20 lipca, 2024
Wydarzenia

W Wielki Piątek ulicami Bogatyni przeszła Droga Krzyżowa

    Tradycyjnie, jak co roku w Wielkim Tygodniu, ulicami Bogatyni przeszli wierni odprawiający Drogę Krzyżową. Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele św. Ap. Piotra i Pawła, a zakończyło, w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego.

    Wierni wyruszając sprzed świątyni przeszli ulicami miasta rozważając Mękę naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa,  opartą na słowach i życiu św. Jana Paweł II.

  W oparciu o teksty papieża Polaka poszukiwaliśmy sensu cierpienia. Znaleźliśmy bardzo wiele pięknych myśli. Wielu jednak przyznaje, że najpiękniejszą encykliką napisaną przez niego były ostatnie lata jego ziemskiego życia. W jedności z Jezusem przeżywał cierpienie, które sprawiała mu choroba. To potwierdza autentyczność tych słów, które nam zostawił, które dziś w drodze usłyszeliśmy.

    Tradycją już jest i tak też było w tym roku, że krzyż między rozważaniami nieśli przedstawiciele różnych grup  kobiet i mężczyzn.

    Udział w nabożeństwie wzięli: ks. dziekan Ryszard Trzósło – prowadzący rozważania, ks. wicedziekan Piotr Kutkiewicz, ks. wikariusze: ks. Tomasz Bunikowski, ks. Maciej Glinka, ks. Łukasz Świerniak, wierni parafia św. Ap. Piotra i Pawła, św. Maksymiliana Marii Kolbego, parafianie z innych kościołów Dekanatu Bogatynia.