sobota, 15 czerwca, 2024
Wydarzenia

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upamiętniamy wszystkich żołnierzy i działaczy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Z tej okazji, tym razem w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni, odbyła się uroczysta Msza św., podczas której oddaliśmy hołd polskim Bohaterom, wspominając ich determinację w walce o prawdę i miłość do Ojczyzny.
Dziękuję bardzo wszystkim za udział w eucharystii, w szczególności pocztom sztandarowym wystawionym przez szkoły. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bogatyni pamięta o historii Żołnierzy Wyklętych.
Po Mszy tak jak w ubiegłym roku niezłomność, odwagę i męstwo naszych Bohaterów uczcili uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście uczestniczący w Wieczornicy Patriotycznej „Przy wspólnym ogniu w Wilczą noc…”
Symboliczne znaczenie miała obecność tych, którzy pamiętają bolesne dla Polski dni – członków Koła Związków Sybiraków w Bogatyni, Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz osób działających w Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego.