sobota, 15 czerwca, 2024
Wydarzenia

Nowy krzyż misyjny w Bogatyni poświęcony!

Po akcie profanacji, jaka miała miejsce w nocy z 3 na 4 kwietnia, kiedy nieznany dotąd sprawca ściął krzyż misyjny znajdujący się przy kościele św. Maksymiliana, stanął nowy krzyż misyjny.
Na stronie parafii można było wówczas przeczytać słowa proboszcza ks. Piotra Kutkiewicza: – Z bólem serca zawiadamiam parafian, iż dzisiaj w nocy tj. z 3/4 kwietnia został ścięty piłą Krzyż Misyjny znajdujący się obok wejścia do kościoła. Myślę, że każda profanacja boli. To jest po prostu bolesne, zwyczajnie bolesne. Ale modlimy się także za sprawcę, kimkolwiek on jest, o przemianę serca.
20 maja, po udzieleniu sakramentu bierzmowania młodzieży z tej parafii, biskup pomocniczy Piotr Wawrzynek dokonał poświęcenia nowego krzyża misyjnego. – Chcę podziękować za to, że krzyż tu jest, on jest znakiem waszej wiary, ufności, że miłość zwycięża – powiedział. Zachęcił wiernych, aby podeszli do krzyża i ucałowali go, lub dotknęli, aby była też chwila adoracji według tego, co dyktuje serce. – Uczyńcie znak krzyża na sobie. Przyjmijcie tę moc, która płynie z krzyża Jezusa Chrystusa. Niech to będzie dla was prawdziwym znakiem wiary, znakiem zbawienia – zachęcił bp Piotr.
Po poświęceniu wszyscy zgromadzeni podchodzili do krzyża, oddając mu cześć.