sobota, 15 czerwca, 2024
Wydarzenia

Rocznica I Komunii Świętej i Procesja Bożego Ciała 2024

,,Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z Nieba” – ta pieśń Franciszka Karpińskiego (1741-1825) oddaje treść uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, którą obchodzimy po niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Powtarzana corocznie od XIV wieku uroczystość Bożego Ciała, to publiczne oddanie czci Panu Jezusowi.

Śpiewając wraz z SCHOLĄ pieśni eucharystyczne podążaliśmy wraz z kapłanami za Chrystusem niesionym w monstrancji ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Zostały one przygotowane przez parafian i wspólnoty działające w naszej parafii. Czytane Ewangelie i słowo głoszone przez kapłanów umacniały nas w wierze. Wzruszający był widok dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki. Parafianie idący za Zbawicielem z pieśnią i modlitwą na ustach. To świadectwo, że wiara choć jest niekiedy słaba i krucha, ale wciąż żywa.

Błogosławieństwo kończące Mszę świętą, uroczyste Tedeum i ,,Boże coś Polskę” dały nam poczucie jedności.