sobota, 20 lipca, 2024
Zaproszenia

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – ZAPROSZENIE

W czwartek 8 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).  Będziemy nieść uroczyście Najświętszy Sakrament w procesji , wyrażając uwielbienie naszemu Panu. Pragniemy  podziękować za Jego żywą obecność pośród nas w Eucharystii, która jest „niezwykle osobistym darem Chrystusa (…) Jest tajemnicą zażyłości…
Z tej zażyłości moc sakramentu Eucharystii promieniuje poza mury naszych kościołów … W tym sakramencie Chrystus zawsze idzie drogą wiodącą do świata.”
Benedykt XVI,  26 maja 2005.

Chcemy tego dnia  wspólnie uczestniczyć w Uczcie Miłości, a potem nieść Chrystusa ulicami naszej parafii, pośród naszych domów, publicznie wychwalać Go i adorować, na nowo może uwierzyć , że On chce być z nami, że w Eucharystii  „nadal miłuje nas «aż do końca», aż po dar swego Ciała i swojej Krwi”.   Benedykt XVI Sacramentum Caritatis

W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 /Markocice/, 10.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.
Uroczysta procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30.

Procesja przejdzie, podobnie jak w roku ubiegłym, ulicami:Wyczółkowskiego, Chełmońskiego, Aleją Zesłańców Sybiru, Dąbrowskiego i Główną. Zatrzymamy się przy ołtarzach:
I stacja – Kościół św. Maksymiliana
II stacja – ul. Aleja Zesłańców Sybiru /przy garażach/
III stacja – ul. Główna /przy Krzyżu/
IV stacja –  ul. Główna /Kaplica/

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystości. Niech nasze uczestnictwo będzie nie tylko publicznym wyznaniem wiary, ale naszym bardzo osobistym spotkaniem z  Jezusem „w hostii utajonym”.

Zachęcamy również do włączenia się w przygotowanie uroczystości – wszystkich, którzy mogliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy  i trasy procesji. Do upiększenia procesji zapraszamy również dzieci I komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów.